ANTALYA'DA DÜZENLENEN NUMUNE ALMA EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
01 Haziran 2017

Genel Müdürlüğümüz Laboratuvar Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanlığı tarafından çevre sektöründe faaliyet gösteren özel ve kamuya ait laboratuvar personeli için düzenlenen “Numune Alma Eğitimleri” 12-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

13-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi” ne 156 kişi, 13-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen " Emisyon ve İmisyon Ölçümlerinde Kullanılan Standartlar ve Ölçüm Yöntemleri Eğitimi" ne 92 kişi ve  16-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Toprak, Arıtma Çamuru, Katı Atık, Atık Yağ ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” ne 66 kişi katılım sağladı.

 “Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi” , “Toprak, Arıtma Çamuru, Katı Atık, Atık Yağ ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” ile " Emisyon ve İmisyon Ölçümlerinde Kullanılan Standartlar ve Ölçüm Yöntemleri Eğitimi" sonunda düzenlenen sınavda başarılı olan katılımcılar, 5 yıl süre ile geçerli olan “Yetkili Numune Alma Personeli Kimliği” ile “Numune Alma Yetki Belgesi” ni almaya hak kazandılar.

“Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi” ve ““Toprak, Arıtma Çamuru, Katı Atık, Atık Yağ ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” sınavlarında başarılı olamayan katılımcılar için 07 Temmuz 2017 tarihinde saat 11.00’de Haymana Yolu 5. km’de bulunan Çevre Referans Laboratuvarında telafi sınavı düzenlenecektir.