Deniz İzlemelerde Standardizasyonun Sağlanması Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı.
17 Nisan 2017

Bakanlığımız ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında 14/07/2015 tarihinde yapılan sözleşme ile başlatılan ve her bir deniz için; örnekleme, analiz metotları, analiz sonuçlarının değerlendirilmesi ve raporlamada standardizasyonun sağlanması, izleme kılavuzlarının hazırlanması, izleme gerekliliklerine yönelik eğitimlerin alınması ve izleme mevzuatına altlık oluşturacak “Deniz İzleme Strateji Belgesi”nin hazırlanmasının hedeflendiği “Deniz İzlemelerinde Standardizasyonun Sağlanması Projesi” kapanış toplantısı Genel Müdürümüz, Sayın M. Mustafa SATILMIŞ’ın katılımıyla  12/04/2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Kapanış toplantısına Bakanlığımız,  TÜBİTAK-MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü’nün yanı sıra belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden bilim insanları, araştırmacı ve temsilcilerden oluşan yaklaşık 52 kişi katılım sağladı.

Proje ile  izleme gerekliliklerine yönelik eğitimler alınmış, 11 adet izleme kılavuzu, kurumsal izleme altyapısına yönelik anket raporu ve izleme mevzuatına altlık oluşturacak “Deniz İzleme Strateji Belgesi” hazırlanmıştır.