Çevre Referans Laboratuvarı
Çevre Referans Laboratuvarı

Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Projesi Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

15 Nisan 2019
Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Projesi Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan "TR2013/0327.06.01-02"  numaralı Türkiye'de Avrupa Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı  (Avrupa - KSTK)  Konusunda Kapasite Artırımı İçin Teknik Yardım Projesi"nin kapanış toplantısı 12.04.2019 tarihinde Holiday Inn Çukurambar Otelinde gerçekleştirilmiştir. Kapanış toplantısına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Bakanlıklar, Sivil Toplum Kuruluşları, Sanayi Birlikleri ve Bakanlığımız Birimleri katılım sağlamıştır.

NIRAS IC Sp. z o.o, Atmoterm S.A. ve Rast Mühendislik Hizmetleri Ltd Şti. firmalarının oluşturduğu konsorsiyum adına açılış konuşmasını NIRAS firmasından Proje Yöneticisi Sayın Tomasz KOWALCZEWSKI, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına açılış konuşmasını Ekonomik ve Sosyal Gelişim Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Tibor SZTARICSKAI ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına açılış konuşmasını Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Sayın Ercan GÜLAY gerçekleştirmiştir.

KSTK Türkiye’nin ülkemiz için kat edilmiş önemli bir mesafe ve ülkemize yapılmış değerli bir hizmet olarak Çevre Mevzuatı ve uygulamalarında yerini bulması amacının vurgulandığı kapanış toplantısı; Laboratuvar, Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanı Sayın Soner OLGUN’un “Proje Sonuçları ve Öğrenilen Dersler” başlıklı sunumunun ardından projenin lider uzmanı Sayın Scott CROSSETT’in  “Proje Sonuçlarının Özeti” sunumu ile devam etmiş ve projenin teknik uzmanı Sayın H. Bülent KADIOĞLU’nun “KSTK Yönetmeliği ve Raporlama Yazılımına Genel Bakış” konulu sunumu ile tamamlanmıştır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır