Çevre Referans Laboratuvarı
Çevre Referans Laboratuvarı

EMİSYON ÖLÇÜM PROGRAMI HAKKINDA DUYURU

11 Aralik 2020

Bilindiği üzere; Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen laboratuvarlar, 2007 yılı itibariyle Emisyon/İmisyon ve Gürültü/Titreşim kapsamlarındaki ölçüm detay bilgilerini Bakanlığımıza, www.emisyon.havaizleme.gov.tr  adresinde yer alan Emisyon Ölçüm Programı aracılığıyla bildirmektedirler.
Gelişen teknolojik ortam ve ortaya çıkan farklı ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalar neticesinde, 2019 yılı itibariyle yeni bir yazılım programına geçilmiştir. Söz konusu program, Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS)’de yer alan “Laboratuvar Yetkilendirme Uygulaması” (https://ecbs.cevre.gov.tr/) dahilinde hizmet vermektedir.
Geçiş sürecinde eş zamanlı olarak yürütülen iki programdan, www.emisyon.havaizleme.gov.tr  adresinde yer alan Emisyon Ölçüm Programı 07 Aralık 2020 tarihi itibariyle kapatılmış olup, bundan sonra konuyla ilgili tüm işlemler “Laboratuvar Yetkilendirme Uygulaması” (https://ecbs.cevre.gov.tr) üzerinden yürütülecektir.
İlgililere duyurulur.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır