Çevre Referans Laboratuvarı
Çevre Referans Laboratuvarı

Emisyon ve İmisyon Ölçümlerinde Sıralama ve Önceliklendirme:

19 Haziran 2020

COVID-19 salgını nedeniyle sahada ölçüm ve örnekleme faaliyetleri 20 Mart 2020 tarihli Duyurumuz ile önlem amaçlı durdurulmuştu. Mart, Nisan ve Mayıs 2020 dönemi başvurularının ve yeni başvuruların önceliklendirilmesinde aşağıdaki hususlara riayet edilmesi gerekli görülmektedir.

-MELBES sisteminden atanan ve Mart, Nisan ve Mayıs 2020 de yapılması gereken Emisyon/İmisyon ölçümü başvuruları önceliklidir ve ölçümlerin mümkün olduğunca atama sırasına göre yapılması gereklidir.

-20 Haziran 2020 tarihinden sonra yapılan Teyit Emisyon ölçüm talepleri; Melbes atama tarihinden en geç 45 gün içinde laboratuvar ölçümlere (önceki ölçüm işleri nedeni ile) başlayamıyor ise "Red" hakkının laboratuvar tarafından kullanılması gereklidir. ( 1 Eylül 2020 tarihinden sonra yine 30 gün içinde ölçümlere başlanılması)

-20 Haziran 2020 tarihinden sonra ilk defa Çevre İzni için Emisyon/İmisyon ölçüm talepleri; MELBES atama tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde ölçümlere  (önceki ölçüm işleri nedeni ile) başlayamıyor ise "Red" hakkının laboratuvar tarafından kullanması gereklidir.
İlgili laboratuvarlara önemle duyurulur.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır