Çevre Referans Laboratuvarı
Çevre Referans Laboratuvarı

“Ölçüm, Numune Alma ve Emisyon-İmisyon Raporlama Eğitimleri” 15-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

17 Ekim 2019

Genel Müdürlüğümüz Laboratuvar Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl çevre sektöründe faaliyet gösteren özel ve kamuya ait laboratuvar personeli için düzenlenen “Ölçüm, Numune Alma ve Emisyon-İmisyon Raporlama Eğitimleri” Antalya’da gerçekleştirilecek.

Teorik ve uygulama içerikli olan eğitim sonunda sınava tabi tutulan katılımcılardan başarılı olanlar 5 yıl süre ile geçerli olan “Numune Alma Kimliği”,” Numune Alma Yetki Belgesi ”, “Emisyon-İmisyon Raporlama Personeli Sertifikası” ve "Emisyon-İmisyon Raporlama Personeli Kimliği” almaya hak kazanacaktır. Eğitim müracaatları http://www.tucev.org/ adresinden yapılmaktadır.

“Ölçüm, Numune Alma ve Emisyon-İmisyon Raporlama Eğitimleri” için başvuruda bulunan katılımcının “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği” nde belirtildiği üzere “üniversitelerin mühendislik, tıp, fen, veterinerlik ve su ürünleri fakültelerinden, meslek yüksekokullarının, meslek liselerinin veya teknik liselerin çevre, kimya, gıda, sağlık, makine ve elektrik/elektronik gibi laboratuvar ile ilgili bölümlerden” mezun olması zorunludur. Emisyon-İmisyon Ölçümleri Raporlama Eğitimine başvuruda bulunan katılımcının “üniversitelerin mühendislik, tıp, fen, veterinerlik ve su ürünleri fakültelerinin lisans bölümlerinden'' mezun olması zorunludur.

1) Öğrenim durumu ile ilgili şartlar, “Numune Alma Eğitimi” ne ilk kez katılacak personel için geçerlidir.

2) Başvuru taleplerinin gerçeği yansıtmaması halinde eğitim başvurusu geçerli sayılmaz ve ücret iadesi yapılmaz.

Eğitim konuları ve tarihleri aşağıda yer almaktadır;

  • Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi

 

15-18 Kasım 2019

 

 

 

 

  • Arıtma Çamuru, Toprak, Katı Atık, Atık Yağlar ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi

 

 

18-22 Kasım 2019

  • Emisyon-İmisyon Ölçümlerinde Kullanılan Standartlar ve Ölçüm Yöntemleri Eğitimi

 

 

22-26 Kasım 2019

  • Emisyon-İmisyon Ölçüm Raporlama Personelleri Sertifikasyon Eğitimi

 

26-30 Kasım 2019

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır