Çevre Referans Laboratuvarı
Çevre Referans Laboratuvarı

"Ergene, Gediz, Kuzey Ege, Küçük Menderes, Sakarya ve Susurluk Havzası 2016 Yılı Su Kalitesi İzleme Final Raporu" yayımlandı.

23 Ekim 2017
"Ergene, Gediz, Kuzey Ege, Küçük Menderes, Sakarya ve Susurluk Havzası 2016 Yılı Su Kalitesi İzleme Final Raporu

Bakanlığımızca, 2016 yılında “Evsel ve Endüstriyel Kirlilik İzleme Programı (EKİP)” çerçevesinde Ergene, Gediz, Kuzey Ege, Küçük Menderes, Sakarya ve Susurluk Havzalarında mevsimsel izleme çalışması yürütüldü.

Havza bazında kirliliğin önlenmesine yönelik gerekli önlemlerin alınmasına veri sağlanması amaçlanan çalışma ile izleme noktalarından mevsimsel numuneler alınıp, analizleri mobil su ve atık su laboratuvarında ve Çevre Referans Laboratuvarında yapıldı.

Çalışma sonunda "Ergene, Gediz, Kuzey Ege, Küçük Menderes, Sakarya ve Susurluk Havzası 2016 Yılı Su Kalitesi İzleme Final Raporu” hazırlandı.

Raporda, Ergene, Gediz, K. Menderes ve Bakırçay Nehirleri ile yan kollarının mevsimsel ve yıllık izleme verileri ortaya konarak su kalitesi durumları harita, şekil ve grafiklerle sunuldu. İzleme verileri daha önceki izleme sonuçları ile karşılaştırılarak kirlilik eğilimi tespit edildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır